Elazığ Manuel Terapi

Elazığ Manuel Terapi nedir?

Manuel terapi, cihazların veya makinelerin yardımı olmadan belirli, uygulamalı teknikleri kullanan özel bir fizik tedavi yöntemidir.

 

Elazığ  Manuel Terapi Hangi  Hastalıkların Tedavisini Amaçlar

 

Boyun ağrısı ,baş ağrısı ,TMJ ağrısı omuz ağrısı, sırt ağrısı, ayak bileği ağrısı, kalça ağrısı ,diz ağrısı,

yumuşak doku, eklem iltihabı ve ağrıyı tedavi etmenin yanı sıra hareket aralığını arttırması, hareketi kolaylaştırması ve işlevi iyileştirmesi ,araba kazaları, yaşlanma, spor yaralanmaları, doğum kusurları, işle ilgili yaralanmalar veya sadece kötü duruşun bir sonucu olarak, birçok insan sırt ve boyun ağrısı veya gerginliği – genellikle güçten düşüren rahatsızlıklar vb gibi birçok hastalığın tedavisini amaçlar.

 

Spesifik Manuel Terapi Teknikleri

 

Yumuşak Doku Mobilizasyonu

 

Ortak Seferberlik

 

Gerilme-Karşı Gerilme

 

Kas Enerjisi Teknikleri (MET’ler)

 

Ortopedik Problemlerde Manuel Terapi

 

Ortopedik manuel terapi / fizik tedavi, nörolojik, kardiyo-solunum ve ortopedik sorunların uygulamalı müdahalelerle değerlendirilmesi ve tedavisidir. Manuel terapinin amacı, herhangi bir bozukluğun nöro-ortopedik kısmını tedavi etmek, böylece hastalık veya durumun kendisine odaklanmaktır. Akut ve kronik ağrıda etkilidir. Kasları gevşetmeye ve yara dokusunu parçalamaya yardımcı olur.Kısıtlı hareket aralığının ötesinde eklem hareketini arttırmada kullanışlıdır.Ağrılı kas spazmlarını azaltmada faydalıdır.